Schodołazy dla niepełnosprawnych

Schodołazy Platformowe

Schodołazy platformowe to propozycja dla szczególnej grupy osób niepełnosprawnych, które korzystają ze specjalistycznych wózków inwalidzkich. Schodołaz platformowy to unikatowa konstrukcja, kompatybilna praktycznie z każdym rodzajem wózka inwalidzkiego, począwszy od zwykłych ręcznych, poprzez elektryczne, aktywne, specjalne, aż po małe, dziecięce wózki o bardzo niewielkich rozstawach kół. Schodołazy platformowe wymagają nieco więcej miejsca na klatce schodowej, ale ich konstrukcja zapewnia maksymalny komfort podczas jazdy po schodach – zarówno osobie niepełnosprawnej jak również operatorowi. Schodołaz platformowy jest najlepszym wyborem do miejsc użyteczności publicznej, gdzie istnieje konieczność transportowania wszelkiego rodzaju wózków inwalidzkich. Schodołazy platformowe sprawdzają się doskonale również w szkołach, począwszy od szkół podstawowych, poprzez szkoły średnie, aż po szkoły wyższe.

Posiadamy w ofercie schodołazy platformowe zwykłe, o ładowności 120 – 150kg, a także schodołazy specjalne, o ładowności aż do nawet 230kg, w pełni zautomatyzowane, z samopoziomującą platformą i automatyczną wciągarką wózków inwalidzkich. Tego rodzaju schodołaz platformowy jest propozycją dla najbardziej wymagających Klientów, którzy oczekują maksimum komfortu, wygody, bezpieczeństwa oraz uniwersalności.

Oferowane przez nas schodołazy platformowe to transportery bezkompromisowe, najbardziej uniwersalne spośród dostępnych na rynku tego typu urządzeń. Objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta – a w przypadku schodołaza od japońskiej Sunwy gwarancją aż 5 letnią – i dostarczane w komplecie z instrukcją obsługi w języku polskim a także stosownymi certyfikatami.

Schodołazy Platformowe

Sano Liftkar PTR 130 z najazdami
SUNWA SA-S + Junior Platform
KSP Sherpa 959
KSP Sherpa 959 R
KSP Sherpa 959 TM
SUNWA Stairmate Major TRE-52
SUNWA Stairmate Major TRE-70
LG 2004 Standard z rampami

Informacje zawarte na stronie, opisy, zdjęcia schematy mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Promowane Modele

01

Optimus HLD01

Schodołaz Gąsienicowy

02

Sunwa SA-S

Schodołaz Gąsienicowy

03

PTR 130 Z Najazdami

Schodołaz Platformowy

Promowane Modele

01

HLD01

Schodołaz Gąsienicowy

02

Sunwa SA-S

Schodołaz Gąsienicowy

03

PTR 130 Z Najazdami

Schodołaz Platformowy

W naszym sklepie oferujemy solidne schodołazy platformowe, które dzięki swojej konstrukcji znajdują wiele różnorodnych zastosowań. Nasze produkty powstają z myślą o zapewnieniu najwyższego komfortu, bezpieczeństwa i zadowolenia Klientów. Takie produkty wykazują kompatybilność praktycznie ze wszystkimi rodzajami wózków inwalidzkich! Czym się wyróżniają i dla kogo będą niezbędne? Wyjaśniamy!

Czym są schodołazy platformowe dla niepełnosprawnych?

Schodołazy platformowe dla niepełnosprawnych to specjalne urządzenia, które umożliwiają osobom z różnymi ograniczeniami ruchowymi pokonywać różnicę poziomów – schody w sposób bezpieczny i wygodny. Stosuje się je zazwyczaj w miejscach publicznych, takich jak budynki użyteczności, instytucje rządowe, obiekty komercyjne. Ich celem jest zapewnianie dostępności dla wszystkich użytkowników bez względu na ich zdolności ruchowe.

Podstawową funkcją schodołazów jest umożliwienie osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim dostępu do różnych poziomów budynków bez konieczności pokonywania schodów. Dzięki tym urządzeniom osoby niepełnosprawne mogą swobodnie przemieszczać się między poziomami obiektów, co znacznie poprawia ich samodzielność i jakość życia. Schodołazy platformowe dla niepełnosprawnych często są wyposażone w szerokie platformy, poręcze i systemy bezpieczeństwa (np. pasy czy czujniki), aby zwiększyć stabilność użytkowników w trakcie eksploatowania urządzenia. Projektowane są z myślą o spełnieniu konkretnych wymagań dotyczących dostępności i bezpieczeństwa osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Takie schodołazy są więc ważnym elementem tworzenia bardziej przyjaznych środowisk, które umożliwiają wszystkim osobom pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zawodowym i kulturowym.

Z czego składają się platformowe transportery schodowe?

Platformowe transportery schodowe składają się przede wszystkim z głównej części – platformy lub ramp najazdowych. To na niej umieszcza się osobę niepełnosprawną. Platforma wykonana jest zwykle z trwałego materiału – aluminium, stali nierdzewnej i ma antypoślizgową powierzchnię w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników. Ważnym elementem wchodzącym w skład budowy takich urządzeń, jest system napędowy, który umożliwia poruszanie się platformy w górę i w dół po schodach. Napęd zasilany jest akumulatorem, a sam system jezdny w tego typu schodołazach jest systemem gąsienicowym. System napędowy ma dodatkowo silnik oraz mechanizmy prowadzenia czy kierowania, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo.

Platformowe transportery schodowe dla niepełnosprawnych wyposażone są w specjalne gąsienice, które umożliwiają im płynne pokonywanie schodów. Takie urządzenia mają również zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które ochraniają użytkowników przed upadkiem. Systemy te obejmują pasy, czujniki przeciążenia czy systemy awaryjne, które automatycznie zatrzymują urządzenie w przypadku awarii lub przeciążenia.

Jakie zastosowanie mają transportery schodowe platformowe dla osób niepełnosprawnych?

Transportery schodowe platformowe dla osób niepełnosprawnych mają szerokie zastosowanie w wielu branżach i sytuacjach, gdzie konieczne jest przemieszczanie się osób lub ładunków po schodach. Jednym z podstawowych zastosowań takich urządzeń jest zapewnienie pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Dzięki tym urządzeniom niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich mogą bez trudu pokonywać różnice poziomów i swobodnie korzystać z wielu pomieszczeń na piętrze. Schodołazy tego typu można więc spotkać w różnych instytucjach publicznych – szpitalach, szkołach, urzędach czy centrach handlowych. Występują także w branży gastronomicznej – w restauracjach, hotelach czy w instytucjach kultury – muzeach, teatrach oraz salach koncertowych.

Jakie transportery schodowe platformowe oferujemy?

W naszej firmie oferujemy niezawodne  transportery schodowe platformowe gąsienicowe  Tego typu schodołazy wyróżniają się niezwykłą uniwersalnością, co pozwala na transport w zasadzie każdego typu wózka inwalidzkiego, a gąsienicowy system jezdny zapewnia maksymalny komfort podczas obsługi na schodach. Doskonale zbalansowany środek ciężkości gwarantuje wygodę podczas codziennego użytkowania.   W naszej ofercie mamy zarówno nowe schodołazy platformowe, jak i używane schodołazy platformowe. Każde z tych urządzeń wykonane jest z zachowaniem wszelkich norm jakości. W przypadku urządzeń z rynku wtórnego, oferujemy wyłącznie schodołazy w nienagannym  stanie technicznym i doskonałym wyglądzie estetycznym.

Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem urządzeń, które posiadamy w naszej ofercie. Proponujemy kompleksowe doradztwo na każdym etapie współpracy. Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom każdego Klienta oraz miejsca, w którym schodołaz będzie zastosowany.