Schodołazy dla niepełnosprawnych

Krzesła
Ewakuacyjne

Krzesła ewakuacyjne znajdujące się w ofercie Tanie-Schodołazy.pl to najwyższej jakości urządzenia przeznaczone do awaryjnego opuszczenia budynku, zaprojektowane przez renomowanego japońskiego producenta – firmę SUNWA.

Krzesło ewakuacyjne to niezbędne wyposażenie między innymi szpitali, domów spokojnej starości czy uczelni, ale także tych placówek, które chcą zadbać o kompleksowe bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych. Winda, która w dzisiejszych czasach jest tak popularna i ciężko sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez niej, może w każdej chwili ulec awarii, dlatego warto być przygotowanym na taką ewentualność. Ponadto krzesła ewakuacyjne z naszej oferty zapewniają możliwość natychmiastowego wyprowadzenia z budynku osoby niepełnosprawnej ruchowo, w przypadku zaistnienia nagłego zagrożenia, np. pożaru. Tym co wyróżnia oferowane przez nas krzesła ewakuacyjne na tle innych tego typu produktów, to najwyższa jakość wykonania, intuicyjna obsługa, ergonomiczny design oraz najwyższy komfort i bezpieczeństwo zarówno dla osoby transportowanej jak i operatora. Krzesło ewakuacyjne od japońskiej Sunwy wyposażone jest między innymi w bardzo mocne i trwałe gąsienice, automatyczny hamulec, trzy pasy bezpieczeństwa – regulowane i zapinane na rzep, a także szereg autorskich rozwiązań technicznych ułatwiających efektywną i szybką ewakuację. Wszystkie te elementy składają się na najwyższą jakość i niezawodność, dzięki czemu pozwalają zachować maksimum komfortu i bezpieczeństwa podczas ewentualnej ewakuacji.

Oferowane przez nas krzesła ewakuacyjne objęte są 5 letnią gwarancją producenta. Dostarczane są wraz z instrukcją obsługi w języku polskim oraz stosownym certyfikatem. Ponadto do obu modeli można opcjonalnie zakupić dedykowaną skrzynię do przechowywania, która pozwala utrzymać krzesło w należytej czystości jednocześnie zapewniając natychmiastowy dostęp w razie konieczności.

Krzesła ewakuacyjne

Omega EC4
krzesła do ewakuacji
Omega EC5
krzesło ewakuacyjne do szpitala
Omega EC6
Sunwa Evac Skate CD-7-2
Sunwa Evac Skate CD-8

Informacje zawarte na stronie, opisy, zdjęcia schematy mają jedynie charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

 

Krzesło ewakuacyjne dla niepełnosprawnych

W naszym sklepie oferujemy również komfortowe krzesło ewakuacyjne dla niepełnosprawnych – urządzenia zaprojektowane w celu umożliwienia awaryjnego opuszczenia budynku osobom z ograniczoną mobilnością ruchową. Dostępne w naszej ofercie krzesła ewakuacyjne wytwarzane są przez doświadczonych producentów, którzy w ramach projektowania i wykonywania takich krzeseł przestrzegają  zasad ergonomii oraz obowiązujących norm. W efekcie takie urządzenia zapewnią nie tylko bezpieczeństwo, ale też komfort.

Czym dokładnie jest krzesło ewakuacyjne dla osób niepełnosprawnych?

Krzesło ewakuacyjne dla osób niepełnosprawnych to specjalne urządzenie służące do szybkiego i bezpiecznego transportu osób z ograniczoną mobilnością w przypadku sytuacji awaryjnej lub ewakuacji. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi wpływającymi na trudności z samodzielnym opuszczeniem budynku w przypadku pożaru czy innych zagrożeń.

Krzesła ewakuacyjne dla niepełnosprawnych zwykle są wyposażone w specjalne pasy bezpieczeństwa, stabilne uchwyty oraz wytrzymałą konstrukcję, aby zapewnić sprawny transport i wyeliminować wszelkie zagrożenia z nim związane (np. upadek). Mogą mieć również specjalne mechanizmy ułatwiające przemieszczanie po trudnym terenie. Takie urządzenia są więc niezbędnym narzędziem pomagającym zapewnić bezpieczeństwo i mobilność osobom z ograniczoną zdolnością do poruszania się w trakcie sytuacji kryzysowych.

W jaki sposób działają krzesła ewakuacyjne dla osób niepełnosprawnych?

Krzesła ewakuacyjne dla osób niepełnosprawnych zaprojektowane są z myślą o łatwym przemieszczaniu się po schodach oraz innych trudnych przeszkodach. Mają solidną, lekką konstrukcję umożliwiającą łatwe prowadzenie lub przeciąganie osoby na dół schodów. Wszystkie krzesła mają  pasy bezpieczeństwa, które stabilizują niepełnosprawnego w trakcie transportu i zapobiegają ewentualnemu przesuwaniu się w trakcie ewakuacji. Niektóre modele krzeseł wyposażone są również w koła lub specjalne mechanizmy w formie systemów hamowania, które zapobiegają przesuwaniu się w dół schodów zbyt szybko.

Jakie zastosowanie mają krzesła do ewakuacji osób niepełnosprawnych?

Krzesła do ewakuacji osób niepełnosprawnych znajdują wiele zastosowań w różnych miejscach i sytuacjach, gdzie bezpieczna ewakuacja osób z ograniczoną mobilnością jest kluczowa. Można z nich korzystać we wszelkiego rodzaju budynkach publicznych – szkoły, szpitale, biurowce, centra handlowe. W placówkach opiekuńczych takich, jak domy opieki lub ośrodki rehabilitacyjne, krzesła tego rodzaju są niezbędne do zapewnienia bezpiecznej i sprawnej ewakuacji osób o różnym stopniu niepełnosprawności. Z tego rodzaju krzeseł korzystają także obiekty przemysłowe, fabryki lub magazyny, gdzie mogą występować potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia pracowników. W przypadku awarii stają się bardzo potrzebnym urządzeniem.

Promowane Modele

01

Optimus HLD01

Schodołaz Gąsienicowy

02

Sunwa SA-S

Schodołaz Gąsienicowy

03

PTR 130 Z Najazdami

Schodołaz Platformowy

Promowane Modele

01

HLD01

Schodołaz Gąsienicowy

02

Sunwa SA-S

Schodołaz Gąsienicowy

03

PTR 130 Z Najazdami

Schodołaz Platformowy

Jak zbudowane są krzesła ewakuacyjne do transportu po schodach?

Krzesła ewakuacyjne do transportu po schodach mają przede wszystkim lekką ramę z aluminium lub innego wytrzymałego materiału. Konstrukcja musi być trwała, ale jednocześnie stosunkowo lekka, aby ułatwić transport osoby w trakcie ewakuacji. Siedzisko krzesła jest zwykle wyściełane, aby podnieść komfort użytkowników. Ma ono również odpowiedni kształt, który pozwala stabilnie i bezpiecznie siedzieć w trakcie transportu. Poza tym wyprofilowane siedzisko umożliwia sprawne przenoszenie osoby niepełnosprawnej z wózka inwalidzkiego.

Tego typu krzesła wyposażone są też w małą rękojeść i uchwyty umożliwiające prowadzenie oraz kontrolowanie urządzenia podczas ewakuacji. W zależności od konkretnego modelu krzesła wyposażone są w koła lub gąsienice z gumy, które wyróżniają się doskonałą przyczepnością do różnego rodzaju stopni. Mają one jednocześnie systemy hamowania lub blokady, aby zapobiec przypadkowemu przemieszczeniu się krzesła. Wszystkie modele są składane, co ułatwia ich przechowywanie oraz transport w miejsce, gdzie będą przechowywane – np. szafy ewakuacyjne. Krzesło ewakuacyjne ratunkowe ma też różną nośność – w zależności od modelu nawet do 180 kg. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji jest bardzo proste w przygotowaniu, co umożliwia natychmiastowe zastosowanie.

Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem urządzeń z naszej oferty. Krzesło ewakuacyjne transportowe to produkt, który spełnia wymagające normy bezpieczeństwa, ułatwiając transport w trakcie awarii czy ewakuacji. Zatrudniamy wykwalifikowany personel, który służy kompleksowym wsparciem na każdym etapie współpracy, aby dobrać odpowiednie krzesło schodowe do ewakuacji zgodnie z jego przeznaczeniem czy wymaganiami danego miejsca. W swojej ofercie mamy krzesła, które pochodzą od uznanych na całym świecie producentów z długoletnią praktyką w tej branży. W efekcie Klienci zyskują dostęp do funkcjonalnych urządzeń usprawniających ewakuację osób niepełnosprawnych.